Druk 3D

Firma Knopik oferuje usługi wydruku 3D w wysokiej jakości. Drukujemy z materiałów takich jak ABS, PLA, PETG lub HIPS. To optymalna metoda wytwarzania modeli przy zachowaniu wymaganej tolerancji dla projektu. Jesteśmy w stanie zrealizować zarówno pojedyncze zlecenia, jak i krótkie serie produkcyjne. Szerokie spektrum możliwości, jakie niosą za sobą wydruki 3D, przekłada się na coraz większą popularność tej usługi. Wykonujemy różnorodne projekty - od elementów wystroju wnętrz, przez obudowy do urządzeń elektronicznych, odtwarzanie części maszyn i prototypów.

Czym jest drukowanie przestrzenne?

Druk 3D to produkcja od podstaw różnego rodzaju detali. Na podstawie pliku w formacie STL drukarka 3D odwzorowuje elektroniczny projekt. Drukowanie 3D to przestrzenne tworzenie elementów za pośrednictwem rozgrzanego tworzywa termoplastycznego potocznie nazywanego filamentem. Drukowanie w 3D to nowoczesna technologia nowej generacji, która całkowicie odmieniła sposób projektowania i produkcji. Stanowi ona wydajne i skuteczne narzędzie dla inżynierów, designerów, badaczy czy nawet osób prywatnych. Drukowanie w 3D to opłacalne i przyjazne dla środowiska rozwiązanie, z którego może skorzystać każde przedsiębiorstwo - niezależnie od tego, w jakiej branży się specjalizuje. Druk 3D obniża koszty na pierwszym etapie wdrożenia dużej produkcji. Dzięki wydrukowanym detalom 3D można w namacalny sposób przekonać się o skuteczności założeń projektanta i praktyczności zastosowanych rozwiązań. Dzięki temu można uniknąć kosztownych pomyłek i przeróbek linii produkcyjnej. Druk 3D jest również dobrą metodą na prezentację wyrobu potencjalnemu klientowi zanim zostanie uruchomiona produkcja.

Nasza oferta wydruku 3D

Realizujemy zlecenia drukowania przestrzennego od jednej sztuki. Wykonujemy trójwymiarowe wydruki prototypów i detali, których wykonanie na klasycznych obrabiarkach jest nie możliwe lub kosztowne. Nasze zasoby umożliwiają realizację usługi druku 3D na najwyższym poziomie. Maksymalne wymiary detalu jaki możemy wydrukować to 200x200x200mm. Rozdzielczość warstwy zawiera się w zakresie od 20 do 400 mikronów (0,02-0,4mm)