Obróbka CNC

Od wielu lat zajmujemy się obróbką CNC tworzyw sztucznych. Z powodzeniem wykorzystujemy najnowsze technologie w tym zakresie. Każde zlecenie związane z obróbką CNC wykonujemy z należytą starannością zgodnie z obowiązującymi normami. W obróbce tworzyw korzystamy z najlepszych surowców dostępnych na naszym rynku, dzięki czemu zapewniamy wysoką jakość obrabianych przez nas elementów. Obróbka CNC tworzyw polega na obróbce skrawaniem tworzyw konstrukcyjnych za pomocą obrabiarek sterowanych numerycznie. CNC to skrót terminu Computerized Numerical Control, czyli komputerowe sterowanie urządzeń numerycznych. Dzięki tej technologi frezowanie w plastiku jest dokładne i powtarzalne w każdym detalu. 

Kiedy stosuje się obróbkę tworzyw?

Obróbka mechaniczna tworzyw sztucznych sprawdza się przy krótkich seriach lub przy prostych kształtach. Wykonanie jednego detalu z tworzywa sztucznego za pomocą technologi wtrysku jest nieekonomiczne. Wysoki koszt narzędzi, form wtryskowych, długi czas wdrożenia do produkcji sprawia, że obróbka CNC tworzyw konstrukcyjnych jest bezkonkurencyjna. Dzięki naszym obrabiarkom CNC jesteśmy w stanie sprostać niemal każdemu zadaniu, w którym potrzebna jest obróbka skrawaniem tworzyw sztucznych. Dzięki naszemu doświadczeniu i wiedzy jaką zdobyliśmy przez wiele lat, obróbka mechaniczna tworzyw sztucznych jest dla nas łatwa.

Jeśli obróbka plastiku jest dla ciebie trudna zgłoś się do nas. Frezowanie materiałów sztucznych wymaga zachowania specyficznych warunków skrawania, które są wymagane by uzyskać właściwy efekt. Tworzywa sztuczne różnią się gęstością, twardością oraz wytrzymałością termiczną i mechaniczną. Nasze doświadczenie w tym zakresie pozwala osiągnąć zadowalający efekt w postaci wysokiej jakości obrabianych detali z tworzyw sztucznych. Niektóre tworzywa sztuczne trudno obrabia się laserem lub wodą (technika waterjet). Podczas cięcia laserem miejscowo występuje wysoka temperatura, która zmienia strukturę materiału powodując degradację na krawędziach materiału skracając żywotność obrabianych detali. Podobnie przy obróbce tworzyw techniką wodną tzw. waterjet, mogą powstawać miejscowo silne naprężenia spowodowane wysokim ciśnieniem strumienia wody, to prowadzi do mikropęknięć, a w konsekwencji do destrukcji obrabianego detalu. Frezowanie tworzyw sztucznych z zachowaniem odpowiednich parametrów skrawania to w przypadku wielu tworzyw jedyna bezpieczna i sprawdzona obróbka plastiku.

Dlaczego frezowanie poliamidu się opłaca?

Poliamid jako jedno z wielu tworzyw konstrukcyjnych, które obrabiamy ma wspaniałe własności mechaniczne i ślizgowe, dzięki czemu tworzywo to daje mnóstwo możliwości zastosowania. Dzięki tym własnościom frezowanie tworzywa jest dosyć proste. Tworzywo to nadaje się do produkcji części maszyn, łożysk ślizgowych, krzywek, prowadników, kół zębatych. Obróbka CNC poliamidu jest tańsza w porównaniu z metalami. Dzięki specyficznym własnościom materiału narzędzia nie tępią się tak szybko, a dzięki samosmarownym dodatkom wydłuża się żywotność frezów i innych narzędzi skrawających. Frezowanie poliamidu wykorzystując obróbkę CNC bez wątpienia się opłaca.
 

Frezowanie CNC plastiku i innych tworzyw sztucznych

Za pomocą obróbki CNC możemy obrabiać różne tworzywa sztuczne. Dzięki specjalnemu wyposażeniu frezarki możemy obrabiać cienkie płyty i grube bloki. W naszej ofercie dostępne są również specjalistyczne tworzywa z dodatkami poprawiającymi własności ślizgowe, wytrzymałość mechaniczną, wytrzymałość termiczną. Niektóre detale o cienkich ściankach wymagają wykonania z tworzyw o wysokiej stabilności kształtu zbrojone włóknem szklanym, je również obramiamy na naszych obrabiarkach CNC. Nie stanowi dla nas problemu obróbka skrawaniem tworzyw sztucznych z dodatkiem grafitu i innych dodatków uszlachetniających.

Obróbka CNC nasze możliwości
 

Mamy możliwość obróbki dużych elementów 2850x1450mm o grubości do 200mm i masie maksymalnie do 200kg

Możemy obrabiać wszystkie rodzaje materiałów z tworzyw sztucznych takich jak: PTFE, PVDF, PE, PP, PA6, POM, PC, PMMA, PCW, ABS, HIPS, PS, PET, HPL, TEKSTOLIT .itp

Opcjonalnie dopuszczamy możliwość obróbki drewna lub materiałów drewno podobnych takich jak: HDF, MDF, sklejki płyty meblowe.

Posiadamy możliwość wykonania krótko seryjnych form do tłoczenia w technologii CNC 3 osi z POM lub MDF.

Przyjmujemy pliki drogą wyłącznie elektroniczną w formatach

Frezowanie CNC PE1000_1.jpgfrezowanie CNC PE1000_0.jpgFrezowanie CNC PE1000_2.jpgFrezowanie CNC PE1000_3.jpg