Wbrew utartej opinii tworzywa sztuczne przyczyniają się do zmniejszenia emisji dwutlenku węgla. Są przede wszystkim lżejsze od tradycyjnych materiałów jak szkło czy metal, dzięki temu potrzeba mniej paliwa potrzebnego do transportu, obniżają więc koszty związane z przemieszczaniem towarów. Do wytworzenia tworzyw sztucznych potrzebujemy znaczniej mniej energii.
Czytaj więcej: Czy tworzywa sztuczne są ekologiczne?
Pleksi wylewane czy wytłaczane? Jak odróżnić płyty PMMA wylewane od extrudowanych?
Płyty akrylowe popularnie zwane pleksi, plexiglas, altuglas, perspex są produkowane zasadniczo w dwóch rodzajach.
Czytaj więcej: Wylewane czy wytłaczane?
To częste pytanie jakie pojawia się gdy montujemy płyty kanalikowe z poliwęglanu. Zaklejać kanaliki czy nie? Co w ogóle to daje, że zakleimy kanaliki? Czy warto zaklejać komory w poliwęglanie?
Można odpowiedzieć krótko i zdecydowanie tak, należy kanaliki zakleić.
Czytaj więcej: Czy zaklejać kanaliki w płytach z poliwęglanu?
Tworzywa sztuczne to bardzo specyficzne materiały. Dzielą się na różne rodzaje, o rozmaitej odporności na warunki atmosferyczne, podatności na modelowanie, czy też wytrzymałości, dlatego tak ważne jest indywidualne podejście do każdego z osobna.
Czytaj więcej: Dobór tworzyw sztucznych
Wiercenie otworów w tworzywach sztucznych nastręcza chyba najwięcej kłopotów. Szczególnie jak chcemy wywiercić otwór w przeźroczystych tworzywach jak pleksi (PMMA) i chcemy żeby krawędzie nie były wyszczerbione. Jak się do tego zabrać? Jakie narzędzia do wiercenia w pleksi, PVC, PC, PA, i wielu innych wybrać w zależności od otworu? Źle wykonany otwór może powodować mikropęknięcia i w konsekwencji prowadzić do pęknięcia płyty!!
Czytaj więcej: Wiercenie otworów w tworzywach sztucznych.