Cięcie tworzyw

Oferujemy cięcie tworzyw sztucznych na wymiar. Dysponujemy fachowcami i profesjonalnymi narzędziami do wykonania niemal każdego zlecenia. Piła tarczowa, frezarka, wyrzynarka, a do bardziej zaawansowanych kształtów - frezarka CNC i laser. W ciągu 30 lat świadczenia usług przez naszą firmę cięliśmy przeróżne tworzywa.

Na miejscu standardowo możemy wykonać cięcie o długości 6m lub 7mm, a nawet o długości 12m. Jeżeli chcesz uciąć dłuższą niż standardowo płytę zapraszamy do kontaktu, gdzie porozmawiamy o naszych możliwościach https://knopik.pl/kontakt

Tworzywa konstrukcyjne takie jak poliamid, poliacetal, teflon, możemy ciąć piłą taśmową - maksymalna średnica cięcia 300mm. Możemy ciąć detale seryjnie gotowe do obróbki skrawaniem. Wszystkie detale na pile taśmowej tniemy zgrubnie z naddatkami do obróbki. Formaty z tworzyw konstrukcyjnych przycinane na pile tarczowej wykonujemy w tolerancjach zgrubnych i mogą one posiadać ostre i nierówne krawędzie po cięciu.

Uwaga: Staramy się ciąć płyty bardzo dokładnie. Należy jednak wziąć pod uwagę, że płyty cięte na wymiar z tworzyw sztucznych rozszerzają się lub kurczą pod wpływem zmiany temperatury ( może to być nawet 3mm/m na każde 20°C). Dlatego pod wpływem czasu i zmiennych warunków wymiar może się nieznacznie zmieniać. Również w przypadku bardzo wąskich pasków może dochodzić do odkształcenia z powodu temperatury i naprężeń jakie występują podczas cięcia.

Czy tniemy plexi na wymiar?

Oczywiście. Docinanie pleksi na wymiar to nasza podstawowa usługa. Przygotowujemy plexi na zamówienie wg żądanych rozmiarów zgodnie ze zleceniem. Staramy się ciąć bardzo dokładnie. Staramy się zachować dokładność do 1mm. Podczas wycinania plexi zwracamy uwagę na cięcie pod kątem prostym. Z tego względu płyty podczas wycinania plexi są brzegowane z każdej strony by mieć pewność, że wszystkie krawędzie są równe.

O czym warto pamiętać przy zamówienie cięcia plexi na wymiar?

Pamiętaj! Płyty z tworzyw sztucznych rozszerzają się i kurczą pod wpływem temperatury. Pisaliśmy o tym wyżej. Gdy zamówisz cięcie plexi na wymiar pamiętaj o tym, by zostawić luz na ewentualne rozszerzanie się płyty. Również uwzględnij przy podawaniu nam rozmiaru, że zimą gdy jest chłodno płyta się skurczy i zmniejszy się jej wymiar. Kiedy więc zamawiasz płytę z plexi na okno do świetlika dachowego albo do szklarni weź pod uwagę, że płyty wycięte na wymiar są narażone na zmianę temperatury. W związku z tym płyty muszą być wystarczająco głęboko osadzone w ramach okiennych z odpowiednim luzem dostosowanym do rozszerzalności plexi. Nasze cięcie plexi na wymiar piłami tarczowymi nie powoduje dodatkowych naprężeń w wyniku przegrzania krawędzi podczas cięcia. Dzięki temu nie powstają z czasem mikropęknięcia na krawędziach, które mogą doprowadzić do osłabienia płyty.

Czy tniemy poliwęglan lity?

Tniemy również poliwęglan. To wymagające tworzywo pod względem sprzętu do cięcia. Poliwęglan lity znany pod nazwą Lexan jest bardzo wytrzymałym materiałem. Dzięki wysokiej odporności na uderzenia poliwęglan jest stosowany na osłony w maszynach, policyjne tarcze, stosowny również jako okna w pojazdach. Poliwęglan lity jest bezbarwnym tworzywem, a jego wyjątkowe cechy sprawiają, że trudno go ciąć. Dla nas nie stanowi problemu. Posiadamy odpowiednie maszyny i umiejętności by formatki z poliwęglanu odznaczały się wysoką jakością na wiele lat.

 

Cięcie laserem CO2 pleksi PMMACięcie piłą taśmową pręt okrągły o średnicy 300mm PA6 poliamidCięcie Piłą taśmową PA6 poliamid