Klejenie

klejenie pleksi

Potrzebujesz wykonać z tworzywa bryłę, pojemnik lub inny kształt wymagający klejenia? Zrobimy to dla Ciebie! Najlepiej nadające się materiały do klejenia to PMMA (pleksi) i PCW, PC lity (poliwęglan lity). Posiadamy fachową wiedzę oraz doświadczonych specjalistów, dlatego zrealizujemy klejenie plexi i innych tworzyw w pełni profesjonalnie. Zachęcamy do konsultacji z nami w celu doboru odpowiedniego tworzywa i metody klejenia.

Wykonamy klejenie plexi profesjonalnie i w terminie!

Przed klejeniem przygotowujemy odpowiednio krawędź płyty (polerowanie diamentem lub ręcznie). Jest to ważne z powodów zarówno estetycznych jak i wytrzymałościowych produktu końcowego. Zalecamy klejenie płyt od gr. 3mm, żeby zapewnić im większą powierzchnię klejenia a co za tym idzie większą stabilność.

Używamy tylko profesjonalnych klejów dedykowanych do konkretnego tworzywa - przykładowo: klejenia plexi - żeby zapewnić im trwałość i uniknąć niepotrzebnych mikropęknięć. Są to kleje solwentowe (rozpuszczalnikowe) polimeryzujące, żywice światłoutwardzalne - w zależności od trudności projektu oraz przeznaczenia.

Pamiętaj: Niektóre kleje potrzebują 48 godzin, a żywice nawet 72 godziny by uzyskać pełne utwardzenie. Chociaż po 24 godzinach można je ruszać, należy to robić delikatnie. Jeśli chcesz odebrać stabilny produkt okaż cierpliwość.