OPIS

Poliamid PA6

Poliamid, zwany również nylonem, to syntetyczny polimer szeroko stosowany w przemyśle jako tworzywo sztuczne, a także w produkcji włókien tkanych i dzianin. Poliamid znany jest również jako ertalon, nylatron, tarnamid, tecamid, tecast. Tworzywo poliamidowe ma wiele zalet, takich jak wysoka wytrzymałość na rozciąganie i uderzenia, dobra odporność na działanie chemikaliów i wysokie temperatury oraz zdolność do zachowania elastyczności w szerokim zakresie temperatur. Poliamid jest produkowany poprzez reakcję monomerów, zazwyczaj kwasu azotowego i kaprolaktamu, które łączą się w poliamidową łańcuchową strukturę. Rozróżnia się wiele gatunków tego polimeru. Najczęściej spotykane tworzywa sztuczne poliamid to PA6, PA6-G, PA66, PA11 oraz PA12. Gatunki te różnią się swymi własnościami fizycznymi dzięki zróżnicowanej strukturze chemicznej oraz różnej budowie łańcuchów molekularnych. Obok Poliamidu PA6 występuje PA6-G poliamid odlewany. Bardzo popularny i szeroko stosowany poliamid odlewany ceniony jest za swoje bardzo dobre własności dzięki którym łatwo poddaje się obróbce skrawaniem. Odlewany poliamid dzięki specjalnej technologii produkcji jest półproduktem bez wewnętrznych naprężeń. Poliamid odlewany PA6-G podobnie jak PA6 produkowany jest z dodatkami poprawiającymi własności mechaniczne materiału. Ten syntetyczny polimer jest stosowany w wielu różnych branżach, takich jak motoryzacja, budownictwo, tekstylia i przemysł spożywczy. To także właściwy materiał na prowadnice ślizgowe z tworzyw sztucznych. Tarnamid PA6 jako tworzywo do toczenia jest używany do wytwarzania szerokiej gamy detali przemysłowych zarówno do produkcji części oryginalnych, jak i zamiennych.

Tworzywo poliamidowe - niezastąpiony komponent wielu elementów

Centrum Tworzyw Sztucznych KNOPIK oferuje wysokojakościowy poliamid PA6. Materiał jest dostępny w naszej firmie w postaci płyt, prętów i rur. Pręt poliamidowy jest najczęściej stosowany do produkcji elementów obrotowych przekładni mechanicznych. Koła zębate zapewniają cichą pracę, a tulejki wykonane z poliamidu obniżają tarcie zwiększając tym żywotność elementów metalowych. Pręt z poliamidu dostępny jest z naddatkiem na obróbkę wiórową. Podobnie jest z płytami i rurami. Wszystkie nasze półfabrykaty docinamy z naddatkiem do dalszej obróbki, dzięki temu nie ma obaw, że zabraknie materiału przy produkcji detali poliamidowych.

Poliamid jest dobrym izolatorem elektrycznym i ma niski współczynnik tarcia, dlatego na przykład w motoryzacji stosuje się go do części samochodowych, takich jak koła zębate, łożyska, sprężyny, zębatki i ślizgi z tworzyw sztucznych. W budownictwie PA6 jest wykorzystywany na przykład do wytwarzania okuć okiennych i drzwiowych oraz wyrobów z tworzyw sztucznych stosowanych w instalacjach sanitarnych. Poliamid wchodzi ponadto w skład ślizgów napinacza łańcucha rozrządu w silnikach spalinowych.

Zamów u nas obróbkę tworzyw sztucznych, takich jak poliamid!

Toczenie poliamidu to proces obróbki skrawaniem, w którym wykorzystuje się toczenie w celu wytworzenia precyzyjnych kształtów i wymiarów w poliamidzie. Wymaga to precyzyjnego doboru odpowiedniej technologii, aby uzyskać pożądane wymiary i kształty. W trakcie procesu wykorzystuje się specjalistyczne narzędzia tnące, takie jak frezy, noże i wiertła, które obracają się z dużą prędkością w celu wycięcia materiału. Poliamid wymaga odpowiednich parametrów skrawania aby uzyskać dobrą jakość wykonania detali. Niektóre poliamidy z dodatkami wymagają wstępnego podgrzania, aby proces obróbki przebiegał bez szwanku dla materiału.

W naszym Centrum możemy obrabiać wszystkie rodzaje materiałów z tworzyw sztucznych. Wszelkie dostarczane przez nas wyroby spełniają najwyższe standardy, wykazując najlepszy stosunek jakości do ceny.


DANE TECHNICZNE

 


OBRÓBKA I MONTAŻ

Przykładowy tekst

    Lorem ipsum dolor sit
    Aenean lobortis volutpat
    Aliquam rhoncus pede turpisGALERIA