styrodur XPS

OPIS

Styrodur® XPS Polistyren ekstrudowany.

Pianki styrenowe znacząco przyczyniają się do globalnych celów redukcji emisji CO2 w sektorze budowlanym. Głównie do budynków mieszkalnych jako rozwiązanie termoizolacyjne przegród budowlanych o sprawdzonej trwałości. Styren jest podstawą produktów polimerowych Neopor® , Styropor® – zarówno polistyrenu do spieniania (EPS) – jak i sztywnej pianki izolacyjnej Styrodur®, polistyrenu ekstrudowanego (XPS).

Od 1951 roku firma BASF stale rozwija swoje portfolio produktów. W szczególności Neopor® i Styrodur® oferują rozwiązania dla budownictwa, które nie tylko charakteryzują się znakomitymi właściwościami termoizolacyjnymi i doskonałym stosunkiem kosztów do korzyści – oferujemy również produkty, które pomagają zredukować emisję CO 2 Twojego budynku.

Dzięki Styrodur® firma BASF może poszczycić się ponad 50-letnim doświadczeniem na rynku XPS. W 1964 roku firma rozpoczęła produkcję tej zielonej izolacji, która wyróżnia się wysoką jakością, różnorodnymi zastosowaniami i wytrzymałością.

Styrodur® oznacza technologię „Made in Germany”. Od pokoleń Styrodur® przekonuje planistów, architektów, rzemieślników, budowniczych i dostawców materiałów budowlanych następującymi zaletami:

 • Niska absorpcja wody
 • Wysoka wytrzymałość na ściskanie
 • Nie gnije
 • Doskonałe właściwości izolacyjne
 • Redukcja kosztów energii

 

Szczególnie polecamy Styrodur® 3000 CS/SQ Innowacyjna uniwersalna płyta termoizolacyjna:

 • Z gładką powierzchnią i rowkiem
 • Nadaje się do prawie wszystkich zastosowań w budownictwie i inżynierii lądowej
 • Spójne właściwości izolacyjne we wszystkich grubościach płyt

 

Podstawowe zalecenia dotyczące zastosowania:

 • izolacja obwodowa podłogi, izolacja podłóg, izolacja poddaszy , izolacja rdzenia, izolacja dachów płaskich, dach odwrócony, ochrona przed mrozem w budownictwie drogowym, sztuczne lodowisko, izolacja dachów stromych.
 • izolacja dachów płaskich odwróconych, tarasów i dachów zielonych, ścian piwnic (Styrodur 3000C), ścian, mostków termicznych, cokołów i innych elementów budynków wykonanych z betonu.
 • Termoizolacja podłóg w budynkach mieszkalnych, podłóg znacznie obciążonych - hale i magazyny z dopuszczeniem ruchu pojazdów, podłogi przemysłowe, podłoża drogowe i kolejowe
 • Ze względu na dużą wytrzymałość na ściskanie, niską nasiąkliwość, dobre właściwości termoizolacyjne i odporność na butwienie, Styrodur® jest również stosowany jako warstwa mrozoodporna w budownictwie drogowym i kolejowym. To nie tylko zapobiega uszkodzeniom spowodowanym mrozem, ale także obniża koszty utrzymania infrastruktury drogowej.
 • Przy budowie sztucznych lodowisk materiał izolacyjny musi spełniać podobne wymagania jak w budownictwie drogowym i kolejowym. Jego właściwości konstrukcyjno-fizyczne i zalety sprawiają, że Styrodur jest idealnym materiałem izolacyjnym do tych zastosowań.

 

DANE TECHNICZNE

TYP: STYRODUR®  XPS 3000CS

Format: 1250x600mm

Powierzchnia: gładka 

Krawędzie: zakładka 

Przewodność cieplna: λD 0,033

Zakres grubości: 20-240mm

Wytrzymałość na ściskanie: 300kPa

Graniczna temp. stosowania 75°

 

OBRÓBKA I MONTAŻ

GALERIA

styrodur izolacja.jpgstyrodur izolacja dach.jpgstyrodur izolacja mostki termiczne.jpgstyrodur izolacja wewnętrzna.jpgstyrodur izolacja dachów.jpgstyrodur izolacja ścian szczeliny.jpgstyrodur izolacja w domu.jpg